|
Juraj Šupák

DECATHLON s piatym majstrovským titulom

Business League

Majstrom Business League v sezóne Jar 2020 sa stal Decathlon, ktorý zaknihoval už celkovo piate víťazstvo v súťaži. Na druhé miesto tak odsunul Partners Group SK, tretie miesto obsadili futbalisti tímu ESET.

Úvod finále sa niesol v znamení taktických šachov. Oba tímy sa snažili vymyslieť, ako odomknúť súperovu obranu, tie však aj na čele s brankármi na oboch stranách v úvodnej 15-minútovke odolávali.  V 17.minúte zahrávali hráči DECATHLON-u rohový kop. Obrana Partners Group SK nechala trestuhodne nestráženého Dominika Ivana, ktorý si zbehol na loptu a strelou z voleja otvoril gólový účet finálového duelu. O 2 minúty mohlo byt vyrovnané, brankár DECATHLON-u však dobre zasiahol. Po inkasovanom góle sa Partners Group SK snažilo o vyrovnanie a DECATHLON bol zavretý viac na svojej polovici.

Aj úvod druhého polčasu patril Partners Group SK, gól visel na vlásku, ten nie a nie však padnúť. V 32.minúte mohlo byť 2:0, chybu  v obrane DECATHLON však využiť nedokázal.  V 36.minúte bol faulovaný v okolí polovice ihriska hráč DECATHLON-u, rozhodca ponechal výhodu, z ktorej padol gól. Roman Hallon dopravil loptu do siete. V 39.minúte obrovská šanca Partners Group SK, hráči však nedokázali lopty dopraviť do brány ani na štyri pokusy. O dve minúty však bol rozdiel v skóre opäť len jednogólový, keď sa dokázali presadiť aj hráči Partners Group SK. Tvrdá strela Szilárda Haláka skončila v bráne. Desať minút do konca zápasu sme mali pred sebou zarobené na finálovú drámu. V poslednej 5-minútovke sa vysunul vyššie na polovicu aj brankár Partners Group SK a hráči sa snažili vyrovnať. Obrana DECATHLON-u však fungovala spoľahlivo a odolávala. V 47.minúte dobre zapracovali pri defenzívnej činnosti dvaja hráči DECATHLON-u, čoho odmenou bol zisk lopty. Tá sa dostala k Radoslavovi Spevákovi, ktorý z viac ako polovice dopravil loptu strelou po zemi do opustenej brány. V posledných dvoch minútach už DECATHLON kontroloval hru a finále doviedol do úspešného konca. Po záverečnom hvizde rozhodcu sa tak hráči radovali zo zisku piateho titulu v Business League.

Na úvodný gól v zápase o bronz sme ani dlho nemuseli čakať. Už v druhej minúte sa pekne predral s loptou hráč Niké Andrej Faktor a poslal svoj tím do vedenia 1:0. Po góle prebrali iniciatívu v hre hráči ESET-u. Gól však nie a nie prísť. Streli buď len tesne minuli bránu alebo si s nimi poradil brankár.

Až prišla 18.minúta strieľaná prihrávka pred bránu, kde dokázal Tomáš Pravdík dopraviť loptu do siete a vyrovnať stav na 1:1. V 28.minúte dobrá príležitosť pre Niké, keď sa ich hráč sám rútil na bránu, gólman ESET-u však dobre zakročil. Medzi 30. a 40.minútou zápasu sa hral vyrovnaný futbal s príležitosťami na oboch strán. Stav však ostával vyrovnaný 1:1. V 43.minúte sa hráč ESET-u šikovne preštrikoval s loptou, poslal ju z kraja ihriska prudko pred bránu, kde našiel spoluhráča, ktorý na zadnej žrdi dopravil loptu do brány.

V 46.minúte už mohlo byť rozhodnuté, keď sa brankár Niké nestihol vrátiť do brány, na čiare ho však zaskočil obranca, ktorý nedovolil lopte prejsť bránkovú čiaru. V 48.minúte mohlo byť vyrovnané, Niké malo výhodu priameho kop. Strelu, ktorá mierila pod brvno však brankár ESET-u skvelo zneškodnil. V záverečnom tlaku mali hráči Niké viaceré dobré príležitosti, tie však gólom neskončili. Zápas tak skončil víťazstvom 2:1 pre ESET, čo znamená zisk bronzových medailí. Niké ako nováčik obsadil v Business League štvrté miesto.