|
Juraj Šupák

Dôležité info pre manažérov pred štartom novej sezóny!

Business League

Keďže štart novej sezóny Jeseň/2020 je v Business League naplánovaný už na budúci týždeň, tak by sme radi najmä všetkým manažérom, ale taktiež aj hráčom posunuli dôležité informácie, ktoré sú pred začiatkom tejto sezóny veľmi dôležité!

Pre ochorenie COVID-19, ktoré zabránilo štartu Business League, sme museli všetci vydržať bez toho čo máme tak radi. Čakaniu je však koniec. Po spustení štvrtej fázy opatrení a plánovanom spustení možnosti organizovania športových podujatí Vám s radosťou môžeme oznámiť, že sa opäť plánujeme vrátiť na ihriská.

Pre spustenie Business League bolo však záväzné povolenie hromadných športových súťažných podujatí. Z posledných povolených opatrení (z dňa 1.6.2020) je teda zrejmé, že sezóna Business League bude môcť odštartovať 8.júna.

Inštrukcie pre manažérov všetkých tímov!

Rozpis na najbližšie kolá nájdete už na našom webe v časti zápasy po kliknutí na budúce zápasy. Rozpis na zvyšok sezóny bude pripravený do konca tohto týždňa. Prosíme, pozrite si aj tabuľku, kde máte kompletné zloženie tímov v skupine. Keďže zatvorené kancelárie a práca v štýle homeoffice opäť neumožnila viacerým tímom vyskladať dostatočný počet hráčov na odohranie sezóny, sa do sezóny Jeseň/2020 zapojí celkovo 7 tímov. Keďže sa jedná o neparný počet tímov, tak každé hracie kolo (každý týždeň) bude stáť jeden tím, čo znamená bude mať voľno.

Registrácia hráčov je veľmi dôležitá vec, preto prosím o Vašu pozornosť pri tomto bode. Registrácia hráčov prebehne opäť online prostredníctvom registračného formulára, to platí len pre úplne nových hráčov. 
A, Pri hráčoch, ktorí sa registrovali v sezónach Jeseň/2018, Jar/2019, Jeseň/2019 a Jar/2020 respektíve počas Winter Cupu 2019 a 2020, je potrebné zaslať len menný zoznam na info@businessleague.sk a my Vám ich nahodíme do tímu pre túto sezónu. Ak bol hráč registrovaný a hral v inom tíme, tak nám napíšte aj meno jeho starého tímu, aby sme ho preniesli z jeho starého tímu do nového.

B, Všetci noví hráči (tí, ktorí neboli nikdy registrovaní v Business League, alebo v TOP lige) sa musia registrovať pomocou online registračného formuláru. Po vyplnení tohto registračného formuláru sa hráč automaticky priradí k danému tímu:
Registračný formulár pre hráčov do tímu v Business League: https://tinyurl.com/BLjesen20-playerREG

Upozorňujeme, že na zápas smie nastúpiť len riadne registrovaný hráč. Hráčov na súpisku je možné dopĺňať až do 25.10.2020, teda do konca 5. hracieho týždňa!

3, Posledný termín pre dopisovanie hráčov na súpisku

Tradične môžete hráčov na súpisku dopisovať aj počas sezóny počas prvých 5 hracích týždňov. Koncom 5. hracieho týždňa, t.j. presne 25.10.2020 končí možnosť dopisovania hráčov na súpisku. Upozorňujeme manažérov, aby si tento dátum poznačili a prípadne na súpisku dopísali radšej aj hráčov, s ktorými by rátali len v krajných prípadoch, pretože dopisovanie hráčov po 25.10.2020 nebude možné!

 

V momentálnej situácií z hygienických dôvodov NEBUDÚ k dispozícií rozlišovacie dresy! Preto je potrebné, aby si všetci hráči priniesli na zápas tričko svetlej (ideálne bielej) a tmavej (ideálne čiernej)  farby, aby boli mužstvá na ihrisku jednoznačne odlíšiteľné a zápas sa tak mohol bez problémov odohrať. NOVINKOU v pravidlách je, že v prípade, ak by oba tímy mali tričká/dresy rovnakej farby, je hosťujúci tím povinný si trička/dresy zmeniť na inú farbu. V tomto smere prosíme všetkých manažérov, aby túto informáciu posunuli všetkým svojím hráčom!

Ak si ešte nevyužil akciu "Niké ti dá 100 EUR na dresy", tak klikni TU a objednaj si dresy pre svoj tím ešte dnes!

Všetky tímy, ktoré majú ešte nedoplatky pri štartovnom budú na to upozornení formou samostatnej sms. Nedoplatok uhradí každý tím v hotovosti na ihrisku pred začiatkom prvého zápasu daného tímu. 

Túto sezónu Slovenský zväz malého futbalu spusti opäť projekt národnej ligy v malom futbale (Niké Superliga), v ktorej má výber mestských líg malého futbalu v Bratislave svoj tím. Preto je tu pre všetkých šikovných hráčov motivácia navyše, aby mohli reprezentovať mesto Bratislava v rámci Národnej ligy v malom futbale. Ak manažér výberu Bratislavy bude chcieť povolať hráča, tak ho budeme kontaktovať na kontaktné údaje, ktoré hráč vyplní v registračnom formulári.

7, Ihrisko na Pasienkoch - zmena vstupu na ihrisko!

Na Pasienkoch sa už tradične budú odohrávať zápasy na 4 ihriskách súbežne, na ktorých sa bude hrať na bránky s rozmermi 3x2m (hádzanárske rozmery). Veľkou zmenou je vstup do areálu, ktorý bude túto sezónu netradične LEN od Kuchajdy! Vstup cez hlavnú bránu (od OC VIVO) a od Kauflandu nebude možný! Taktiež bude povolený len pohyb po vyznačenej zóne, ktorý nájdete nižšie na ilustračnom obrázku. Prosíme, aby ste túto informáciu oznámili všetkým hráčom, aby nedošlo k problémom s dostavením sa na zápas. Parkovanie je možné od príjazdovej hlavnej cesty Tomášiková, kde je menšie parkovisko, a taktiež popri príjazdovej ceste od Kuchajdy smerom k bočnej vrátnici areálu Pasienkov. Do Areálu bude umožnený vstup len pre hráčov, ktorí budú mať prekryté horne dýchacie cesty, rúškom, šálom alebo respirátorom. Najbližšie zástavky MHD sú na križovatke ulíc Trnavská a Tomášiková s názvom "Trnavská".

8, Propozície súťaže

Propozície súťaže a postupový kľúč budú zverejnené na webe najneskôr do 20.9.2020. Nájdete ich v časti “Dôležité“ pod názvom “Propozície“.

9, Pokuty

Platenie pokút za odložené zápasy, či stratu lopty, za obdržanie ČK a podobne priestupky, ktoré sú uvedené v sadzobníku pokút prešli veľkou zmenou. Po novom sa budú pokuty zobrazovať manažérovi tímu v jeho administratíve v časti "Pokuty", kde bude automaticky vygenerovaná faktúra za prípadný priestupok. Pokutu bude potrebné uhradiť do najbližšieho zápasu. Ak tím neuhradí pokutu do najbližšieho zápasu, tak tímu nebude povolené nastúpiť na zápas.

10, Odloženie zápasu

Každý tím bude mať počas základnej časti (do určitého termínu, ktorý stanoví vedenie súťaže) nárok odložiť zápas najviac 1-krát. Zápasy v dohrávkovom týždni a nadstavbovej časti nie je možné odložiť! Možný je len 1 odložený zápas, ktorý musí byť odsúhlasený súperom, a to minimálne 48 hodín pred oficiálnym začiatkom zápasu. Žiadosť o odloženie zápasu musí byť komunikovaná cez lokálneho organizátora Business League.

11, Zakopnuté lopty

Chceli by sme všetkých manažérov poprosiť, aby dodržiavali pravidlo o zakopnutých loptách. V prípade, ak je lopta zakopnutá mimo hraciu plochu (na iné hracie ihrisko, za oplotenie, za plot a podobnne) je povinný priniesť zakopnutú loptu striedajúci hráč tímu, ktorého hráč sa naposledy dotkol lopty. V prípade, ak tento tím nemá nikoho na striedanie, tak po loptu je povinný ísť niekto zo striedajúcich hráčov súpera.  

12, Fair-play

Vopred upozorňujem všetkých hráčov na dodržiavanie slušnosti na ihrisku a pravidiel fair-play nie len voči protihráčom, ale aj voči personálu Business League (rozhodcovia a kameramani).

13, Tímová fotka a logo

V prípade ak chcete zmeniť tímovú fotku, alebo chcete pridať logo na web do profilu tímu. Prosíme o zaslanie na email info@businessleague.sk .

14, Informačná tabuľa pri vstupe

Pri vstupe na ihrisko bude na plote umiestnená informačná tabuľa, kde nájdete potrebné informácie, ako rozdelenie ihrísk a aj program zápasov na jednotlivých ihriskách. Veríme, že tabuľa pomôže k lepšej orientácií na ihrisku.

15, Dochvíľnosť

Prosíme všetky tímy, aby si dali záležať na včasnom príchode na ihrisko, aby sa eliminoval časový sklz medzi zápasmi. Maximálna čakacia doba je 5 minút.

Veríme, že máme pred sebou úspešnú sezónu, ktorú si v peknom počasí spoločne užijeme.

submenu

Tabuľka

Bratislava (BRA) Business League
# Tím Z Skóre Body
1. PAR Partners G SK 2 18:3 6
2. NIK Niké 1 5:2 3
3. SWI Swiss RE 1 2:1 3
4. ESE ESET 1 1:2 0
5. PWC pwc 1 0:2 0
6. CLA CLARIOS 1 2:5 0
7. GRE Green Tech 1 3:16 0

štatistiky

Bratislava (BRA) Business League
1. PAR Ján Vislocký 8 Gólov
2. PAR Szilárd Halák 4 Gólov
3. GRE Oleksandr Boiko 2 Gólov
4. CLA Vladimír Girman 2 Gólov
5. NIK Martin Vodila 2 Gólov
6. NIK Martin Simandl 1 Gólov
7. PAR Martin Hutman 1 Gólov