|
Stanislav Chudík

V jesennej sezóne spoznáme nového majstra Business League

Business League

Business League má za sebou úvodné zápasy sezóny jeseň 2020. V súťaži sú aj dvaja nováčikovia. Ročník začalo sedem tímov, no dokončí ju len šesť.

Niké so suverénnym štartom

Na úvod sa stretli DECATHLON a Green Tech, teda úradujúci majster proti nováčikovi. Zápas gólovo otvoril DECATHLON v 4.minúte, keď sa gólovo presadil Dominik Ivan. O 5 minút sa však Green Tech-u podarilo vyrovnať, keď premiérový gól v Business League zaznamenal Denys Shmak. Vyrovnaný stav však netrval dlho. Strelecké kopačky si na zápas zrejme obul Dominik Ivan, ktorý do polčasu pridal ďalšie dva góly, konkréte v 17. a 23.minúte. Zavŕšil tak čistý hattrick. Výsledkom 3:1 sa skončil prvý polčas duelu. DECATHLON sa snažil viac kontrolovať hru, Green Tech vyrážal skôr do protiútokov. Gólové šance v druhom polčase sa vyskytli na oboch stranách, gólom však skončila iba akcia z 29.minnúty, keď DECATHLON uzavrel na konečných 4:1.

V druhom zápase Green Tech čelil Niké. Gólový účet zápasu otvoril v 11.minúte Martin Bučák z Niké. Na 2:0 Niké zvyšovalo v 16.minúte, keď penaltu po ruke súpera premenil Vodila. V 17.minúte mohlo byť znížené, dobrá strela hráča Green Tech len tesne minula bránu. Prvý polčas skončil 2:0. Úvod druhého polčasu vyšiel Niké na výbornú, keď sa dvakrát presadili v úvodnej 5-minútovke. Brankára prekonali Vrábeľ a Fuksa. V 34.minúte sa presadili aj Green Tech, keď gól zaznamenal Mykhailo Nikolaichuk. Už o minútu sa však opäť presadil Vodila. V poslednej 10-minútovke padli ešte 4 góly, všetky do siete Green Tech-u. Presadili sa 2x Bučák, Vodila a gólový účet uzavrel Fuksa. Niké porazilo Green Tech 9:1.

Clarios na úvod nestačil na Swiss Re

Tím Clarios je nováčikom v Businees League. V ich úvodnom vystúpení v súťaži sa stretli so Swiss Re a zrodila sa z toho gólová prestrelka. Swiss Re si však rozhodujúci náskok vypracovalo už v prvom polčase, keď v rozmedzí 10. a 18.minúty strelili 4 góly. Presadili sa  Guastella, 2x Perina a Panevski. V 21.minúte sa premiérovo v Business League presadil Clarios. Ich prvý gól v súťaži zaznamenal Tsoukas. Už o minútu sa však opäť presadil Perina. To však ešte v prvom polčase nebolo všetko, keďže sa v poslednej minúte presadil za Clarios opäť Tsoukas a uzavrel tak na polčasových 5:2 pre Swiss Re. V druhom polčase, konkrétne v 33.minúte sa podarilo Clariosu znížiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa presadil Grach. V 37.minúte však už svoj tretí gól zaznamenal Perina – 6:3 pre Swiss Re. O posledný gólový moment zápasu sa postarali hráči Clariosu, keď gól vsietil Liščinský a uzavrel na konečných 6:4.

Prvý bod Green Tech-u

Green Tech ako jediný tím nastúpil do troch zápasov. Ich posledným súperom boli hráči Volkswagen Hurikans. Green Tech začal zápas lepšie, čoho odmenou bol aj vedúci gól. Postaral sa oň v 12.minúte Lykhoshest. Bol to aj jediný gólový moment prvej polovice. Šancí, aj tých vyložených, bolo na oboch stranách, ale gólom neskončili. V úvode druhého polčasu v 28.minúte Green Tech viedol už o dva góly. Presadil sa Shmak. O 5 minút bol však rozdiel v skóre opäť jednogólový. Presne zakončoval Bulík. V druhom polčase viac tlačili na súpera futbalisti Volkswagenu Hurikans, čoho výsledkom bol aj vyrovnávajúci gól, ktorý padol v 42.minúte. Presne k tyči vypálil Honza a lopta skončila v sieti. Green Tech tak nedokázal udržať dvojgólový náskok a po konečnom hvizde rozhodcu si tímy za remízu 2:2 body podelili.

DECATHLON odstupuje z Business League

Tím DECATHLON-u sa z dôvodu interných nariadení firmy nebude môcť zúčastniť zvyšného programu sezóny. Preto sa počet účastníkov znižuje na počet 6. Z toho dôvodu sa menia aj propozície súťaže. Tímy sa v základnej časti proti sebe stretnú dvojkolovo, teda každý tím odohrá v základnej časti 10 zápasov. Po skončení základnej časti 4 najlepšie tímy postupujú do semifinále play-off, ktoré sa odohrá na jeden víťazný zápas. Všetky zápasy DECATHLON-u budú kontumované.

Manažér tímu DECATHLON Ján Pažický: Za celý tím je nám táto situácia naozaj ľúto. Radi by sme súťažili naďalej a pozreli sa opäť do finále. Veríme, že je to len dočasné a že sa čoskoro opäť vidíme na trávniku. Držíme všetkým tímom palce v sezóne a nech to chalani z Partners Group SK dotiahnu až do úspešného konca.“

Peter Marinič z Partnes Group SK: Atmosféra a zápasy nám chýbajú

Na situáciu ohľadne virusu COVID-19, zmenu počtu účastníkov v Business League a o opatreniach sa vyjadril aj manažér tímu Partnes Group Peter Marinič: „Počet infikovaných vo svete a na Slovensku neustále rastie. Chápeme, že  situácia sa upokojí až keď sa nájde liek na tento vírus. Preto sme veľmi radi, že aj v tejto situácii sa môžeme s chalanmi stretnúť a zahrať si. Priznám sa, že už nám atmosféra a samotné zápasy chýbajú a veľmi sa na ne tešíme. Je škoda, že mužstvo ako DECATHLON zo súťaže odstúpi. Predsa je to posledný a zároveň jediný víťaz súťaže. Avšak nie je to naša starosť.  My máme v sezóne vždy najvyššie ciele a rovnako je to aj v tejto aktuálnej. Boli sme dvakrát vo finále ligy, veríme, že tretíkrát už posledný zápas v sezóne dotiahneme do víťazného konca. Tešíme sa na každý zápas. Táto sezóna bude iná oproti tým predchádzajúcim v tom, že sa stretneme s dvoma mužstvami až trikrát, samozrejme, ak sa prebojujeme do prvej štvorky.“