|
Filip Myslík

Marinič: Sme hrdí na to, čo sme dokázali

BRA

Hegemónia Decathlonu v Business League oficiálne skončila. Na pomyselnom futbalovom tróne ho vystriedali hráči Partners Group SK, ktorí si vo finále poradili s tímom Niké. Historickú sezónu zhodnotili v rozhovore kapitán a manažér úspešného tímu.

Po dvoch neúspešných finále sa to konečne podarilo. Aký je to pocit byť majstrom Business League?

"Ten pocit je skvelý. Sme hrdí na to, čo sme dokázali a hlavne akým spôsobom sme to dokázali. Mali sme najlepší útok a najlepšiu obranu. Po finále sme získali cenu pre najlepšieho brankára a najlepšieho strelca. Nemali sme vylúčeného žiadneho hráča," s nadšením zhodnotil sezónu najprv manažér mužstva Peter Marinič a pokračoval: "V jarnej časti sme hrali 2. Niké TOP ligu (keďže sa Business League nehrala), kde sme z pozície predposledného mužstva v tabuľke našu skupinu vyhrali bez straty bodu. Bol to jednoducho úspešný rok. Je len škoda, že sme titul nemohli osláviť spoločne. Ak nám to situácia umožní, určite si oslavy vychutnáme dodatočne."

V podobnom duchu zhodnotil úspešnú sezónu aj kapitán mužstva Szilárd Halák: "Je to veľmi príjemný pocit. Aj na fotkách je vidieť, aké veľké emócie sme po výhre prežívali. Tie dve prehry vo finále boli pre nás hnacím motorom, hneď na začiatku tejto sezóny, aby sme to na tretíkrát dotiahli do úspešného konca. Okrem toho sme si stanovili tajný cieľ, 100-percentnú úspešnosť a to sa nám tiež podarilo. Všetci sme veľmi radi."

Kapitán následne zhodnotil aj samotné finále: "Do finále sme nastúpili s cieľom potvrdiť celosezónnu bilanciu a vyhrať Business League. Mali sme pred sebou jasný cieľ a ten sme naplnili. Som presvedčený o tom, že mužstvo má aj na viac, ale tu musím pochváliť aj súpera, že nám pohár vôbec nedal zadarmo. Tešíme sa na ďalšie zápasy..."

Partners Group SK prežil fantastickú sezónu bez jedinej prehry. Verili hráči, že to môže dopadnúť až tak dobre? "Áno, urobili sme pre to všetko. Od začiatku sme chceli spojiť šport, zdravý životný štýl a biznis, aby sme aj v tomto boli výnimoční a ukázali, ako sa to dá a má robiť. Touto cestou by som chcel pochváliť a poďakovať chalanom za prístup a odhodlanie. Veľakrát to nebolo ľahké zosúladiť a naplánovať si to v diároch. Napríklad na finále nemohol nastúpiť náš strelec Martin Gulyás, ktorý by určite svojimi kvalitami zvýšil efektivitu našej hry, alebo môžem spomenúť nášho druhého brankára Michala Mácsaia, ktorý veľmi dobre nahradil Maťka Krnáča v bráne, keď bolo treba." 


V čom podľa manažéra Petra Mariniča urobili jeho zverenci najväčší pokrok? "Najväčší posun vidím v prístupe chalanov. Keď sme začínali, tak sa stalo, že sme zápas odohrali bez striedania a v bráne sme mali hráča a nie brankára. Dnes je stav taký, že na niektoré zápasy sme museli robiť nomináciu."

Pomohla chalanom účasť na medzinárodnom turnaji v Turecku? "Určite áno, mužstvá, ktoré tam boli, boli kvalitou niekde inde. Veľa skúseností a technických vecí sme si zobrali práve odtiaľ a okrem toho nás to spojilo viac ako mužstvo. Sme radi, že sme tam mohli ísť vďaka nášmu vedeniu. Samozrejme ďakujeme aj vedeniu Business League za super prístup a pomocnú ruku cez Barborku," na diaľku poďakoval kapitán mužstva. 

Futbalisti Partners Group SK si víťazstvom v Business League zabezpečili miestenku na budúcoročný Euro Business Cup, ktorý sa už tradične bude konať v Turecku. Plánujú ju využiť? "Urobíme všetko preto, aby sme tam mohli ísť znova. Bola to perfektná akcia a zážitok pre každého na celý život. Predsa je to Euro Business Cup, mužstvá sú z celej Európy, je to pri mori, mali sme fantasticky pripravené ihriská, organizátori urobili všetko pre naše pohodlie, aby sme sa mohli sústrediť len na zápasy. Voľný čas na budovanie vzťahov bol len ďalšou odmenou za odmakané mesiace a keďže miestenku už máme, tak ju treba využiť."

V čom vidí manažér priestor na zlepšenie? "Priestor na zlepšenie vieme nájsť všade. Turecko bolo pre nás všetkých obrovskou skúsenosťou a inšpiráciou. Turnaj nám ukázal nedostatky a ukázal aj dobré veci, na ktorých vieme stavať. Ak by som bol konkrétny, tak obrovský priestor na zlepšenie vidím pri štandardných situáciách, či útočných, alebo obranných (autové vhadzovania, rohové, priame a nepriame kopy atď...). Štandardné situácie vyhrávajú zápasy ako vo veľkom, tak aj v malom futbale. Ako príklad uvediem gól, ktorý sme dostali už v nadstavenom čase zo štandardnej situácie. Tento gól rozhodol o našej prvej prehre na turnaji."


Prajú si chlapci návrat Decathlonu do Business League? "Jednoznačne!!! Zvýšili by konkurenciu a kvalitu ligy. Taktiež by som bol za návrat tímu Johnson Controls. Tí chalani predvádzali taktiež veľmi dobrý futbal. Verím tomu, že sú tu firmy, ktoré by vedeli postaviť veľmi kvalitné mužstvá a je na nás všetkých, ktorí sú súčasťou Business League, aby tento projekt spropagovali. Verím, že mi svojimi výkonmi, či už v Turecku a taktiež v domácej súťaži tomu napomáhame," vyjadril prianie Peter Marinič a zároveň prezradil, či do novej sezóny plánujú rozšíriť káder: "Áno, všetci v tíme na tom spoločne pracujeme."

Manažér prezradil aj najbližšie ciele Partners Group SK: "Chceme obhájiť majstrovský titul v jarnej časti súťaže, doplniť káder o nových hráčov a postupne ich zapracovať do tímu. Skúsenosť z Euro Business Cupu nám ukázala, že ak chceme byť konkurencieschopní, musíme priniesť do mužstva kvalitných hráčov."


"Ďakujem v mene celého tímu Partners Group SK Slovenskému zväzu malého futbalu za organizáciu jesene 2021 a aj ostatným tímom, ktoré bojovali ako sa len dalo a hrali po celý čas fair play. Prajem všetkým krásne sviatky a naďalej chuť a motiváciu pre budúci rok, aby mohlo ísť s nami do Turecka aj ďalšie mužstvo reprezentovať Slovensko na Euro Business Cup:" uzavrel kapitán tímu Szilárd Halák. 


submenu

Tabuľka

Bratislava (BRA) 1. liga
# Tím Z Skóre Body

štatistiky

Bratislava (BRA) 1. liga
1. PWC Matej Hrmo 3 Gólov
2. PWC Matus Majstrak 2 Gólov
3. PAR Ján Vislocký 2 Gólov
4. PWC René Bilič 2 Gólov
5. NIK Martin Bučák 2 Gólov
6. NIK Martin Simandl 1 Gólov
7. PWC Martin Valastin 1 Gólov