|
Filip Myslík

Novú sezónu Business League obohatia štyria nováčikovia!

BRA

Nová sezóna čoraz obľúbenejšej Business League je za dverami. Prvé zápasy sú na programe už v pondelok 4. apríla.

Pri tejto príležitosti sme nevyspovedali len aktuálneho šampióna Business League Partners Group SK, ale aj troch nováčikov, ktorí v novom ročníku našu atraktívnu súťaž obohatia.

Minulú sezónu ovládli chlapci z Partners Group SK, ktorým sa to podarilo po prvýkrát. "Minuloročné víťazstvo vo finále sme si mimoriadne užili a v tomto roku by sme si to radi zopakovali. Do novej sezóny ideme s cieľom vyhrať Business League," odhalil na úvod jasný cieľ šampióna manažér Peter Marinič. 

Manažér úspešného celku prezradil aj to, či v kádri obhajcu trofeje uvidíme nejakých nováčikov. "Určite áno, snažíme sa o to kažodennými činnosťami, aby sme aj náš BL tím rozšírili o nových spoluhráčov, ktorí zase dvíhajú kvalitu kádra."

Zároveň uvítal aj fakt, že do nového ročníka sa prihlásili až štyria nováčikovia: "Je dobré, že Business League sa neustále rozširuje o nové mužstvá nakoľko hrať proti novým mužstvám je pre nás nová skúsenosť a zároveň to oživí celú ligu. Navyše máme šancu spoznať nových ľudí prostredníctvom tohto projektu."V novom ročníku zabojuje o titul až deväť tímov. Takmer polovicu z nich tvoria nováčikovia. Do histórie Business League sa zapíšu tímy BDO Slovakia, HB Reavis, Bratislavská vodárenská spoločnosť a OTIS. 

Ako prvý sa nám predstaví tím BDO Slovakia, o ktorom nám viac porozprávala manažérka tímu Ivana Némethová

Prezraďte nám čo ste zač a prečo ste sa rozhodli hrať Business League?
Naša spoločnosť je členom globálnej siete BDO, poskytujúcej služby v oblasti auditu, daní, účtovníctva, právneho a podnikového poradenstva. Zakladáme si na tom, aby sa naši zamestnanci v práci cítili ako vo svojej druhej rodine a prostredníctvom spolupráce mohli prinášať ešte unikátnejšie riešenia. Tímová aktivita akou je Business League je ďalšou skvelou príležitosťou ako sa ešte viac zomknúť a spojiť aj mimo kancelárskych priestorov.

S akými cieľmi ide BDO Slovakia do súťaže?
Samozrejme, že urobíme maximum preto, aby sme sa v rebríčku dostali čo najvyššie, napokon bez správnej motivácie a zapálenia to nie je ono. Nech už to však dopadne akokoľvek, pridanú hodnotu našej účasti vidíme už teraz vo forme perfektnej atmosféry na tréningoch.

O svojom tíme nám viac prezradil aj Jakub Dušička, manažér tímu Bratislavská vodárenská spoločnosť.

Prezraď nám viac o svojej spoločnosti... a prečo ste sa rozhodli hrať Business League?
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s., dodáva pitnú vodu približne 740-tisíc stálym zákazníkom v 118 obciach naprieč regiónom západného Slovenska. Vodu čerpá predovšetkým z mimoriadne kvalitných podzemných zdrojov. Druhou kľúčovou úlohou BVS je odkanalizovanie odpadových vôd v obciach, ktoré sú pripojené na verejnú kanalizačnú sieť. Na tento účel sa využíva viac ako 1 800 kilometrov kanalizačných potrubí, ktoré dopravujú odpadovú vodu do 23 čistiarní odpadových vôd.

Prečo ste sa rozhodli hrať Business League?
Dôvodom je, že sme začali očistný a reformný proces v spoločnosti a je potrebné zlepšiť aj firemnú kultúru, a to je možné len neformalnymi aktivitami, kde si máme možnosť trénovať komunikáciu, zmysel pre tímovosť, spoluprácu, zlepšenú komunikáciu, stratégiu a taktiku.

S akými cieľmi idete do súťaže?
Samozrejme chceme si aj zašportovať a zabojovať o dobré umiestnenie. Ani to pivko po futbale nebude na škodu.


Do nového ročníka sa zapoja aj hráči firmy OTIS. Viac nám o nich porozprával manažér tímu Erik Firta.

Povedz nám o vás viac a prezraď nám dôvod, prečo ste sa rozhodli hrať Business League?
OTIS VÝŤAHY je renomovaná nadnárodná spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou, dodávkou, inštaláciou a servisom výťahov, pohyblivých schodov a chodníkov. Na Slovensku pôsobí od roku 1993 a je nástupníkom bývalej Transporty. Továreň v neďalekej Břeclavi (ČR) je zárukou kvality, rýchlej dodávky a vynikajúcej ceny nových výťahov, modernizácií a náhradných dielov. Denne naše produkty využijú 2 miliardy ľudí a udržiavame v prevádzke viac ako 2 milióny zákazníckych jednotiek po celom svete. Nájdete nás v mnohých najznámejších svetových budovách a najvyužívanejších uzloch a maloobchodných strediskách. Sme všade tam, kde sú ľudia v pohybe. O Business League som sa dozvedel prostredníctvom verejných médií konkrétne z Facebooku. Napadla mi myšlienka prečo to neskúsiť, keď v kolektíve mame všestranných športovcov. Považoval som to za ideálny priestor a čas opäť naštartovať „bežný po-kovidový“ život. Preto som oslovil vedenie firmy, predstavil im v skratke o čo ide, aké sú podmienky. Ihneď súhlasili.

S akými cieľmi idete do súťaže?
Súťažné ciele sú skromné, nakoľko sme nováčik a nevieme, čo nás čaká. Nepoznáme kvalitu konkurenčných mužstiev a súťaže samotnej. Nehovorím, že nie sme súťaživé typy, ale berieme to ako teambuilding, možnosť sa spolu stretnúť, zabaviť sa aj mimo pracovnú dobu. Utužiť kolektív a hlavne urobiť niečo pre svoje zdravie. PS: ďakujeme za prijatie do súťaže. Nesmierne sa tešíme novým športovým výzvam a veríme, že nám to prinesie veľa nezabudnuteľných spomienok a chvíľ.

submenu

Tabuľka

Bratislava (BRA) 1. liga
# Tím Z Skóre Body

štatistiky

Bratislava (BRA) 1. liga
1. PWC Matej Hrmo 3 Gólov
2. PWC Matus Majstrak 2 Gólov
3. PAR Ján Vislocký 2 Gólov
4. NIK Martin Bučák 2 Gólov
5. PWC René Bilič 2 Gólov
6. NIK Martin Simandl 1 Gólov
7. PWC Martin Valastin 1 Gólov