|
Stanislav Chudík

Po dvoch týždňoch lídrom Swiss Re

Business League

Business League sa konečne naplno rozbehla. Novej sezóny sa zúčastňuje 9 tímov, ktoré sa nachádzajú v jednej skupine, keď každé kolo má jeden z tímov pauzu. Tímy majú po dvoch týždňoch odohraté dve nekompletné kolá.

V čele tabuľky je so šiestimi bodmi mužstvo Swiss Re, ktoré odohralo dva zápasy a v oboch sa radovalo z plného bodového zisku. Swiss Re dokázalo v otváracom zápase Business League poraziť 5:2 Lenovo, keď sa hattrickom zaskvel zakončovateľ Swiss Re Branislav Boček. V druhom zápase narazili futbalisti Swiss Re na nováčika súťaže Volkswagen Hurikans, keď ich dokázali poraziť výsledkom 7:3. Swiss Re odštartovalo súťaž na výbornú a so šiestimi bodmi sa postavilo do čela tabuľky Business League.

Minulosezónny finalista Partners Group SK odštartoval sezónu proti nováčikovi Niké. Štart do súťaže sa Partners Group SK vydaril, keď dominovali a nováčikovi uštedrili porážku 7:0. V druhom kole sme boli svedkami reprízy finále sezóny Jeseň 2019, keď sa proti Partners Group SK postavil majstrovský Decathlon. Úvod zápasu lepšie vyšiel Decathlonu, keď už v desiatej minúte viedli 2:0, keď sa o oba góly postaral Andrejko. Partners Group SK však nezložil zbrane a v druhom polčase zabojovali o lepší výsledok, čo prinieslo aj góly v siete Decathlonu. V 38.minúte znížil na rozdiel jedného gólu Dominik Žiaček a v samom závere už v poslednej minúte zápasu vyrovnal na konečných 2:2 manažér tímu Peter Marinič.

Dopravný podnik Bratislava v prvom kole čelil tímu SIA a zápas priniesol gólovú prestrelku. Na konci sa však radovali po výsledku 5:4 hráči Dopravného podniku. Lenovo má po dvoch kolách na konte 3 body, keď v prvom kole dokázali zdolať po výsledku 3:1 mužstvo SIA. V druhom kole už nestačili na priebežného lídra – Swiss Re. Obhajca titulu – Decathlon odohral len jeden zápas v ňom remizoval s Partners Group 2:2. ESET odohral zatiaľ iba zápas proti nováčikovi Niké a ten priniesol nerozhodný výsledok 1:1, po ktorom si oba tímy pripísali do tabuľky po jednom bode. Mužstvá SIA a Volkswagen Hurikans sú zatiaľ bez bodu.

Tabuľka najlepších strelcov má na čele päťgólového zakončovateľa Swiss Re Branislava Bočeka, ktorému sekunduje so štyrmi gólmi spoluhráč Matúš Opálek. Tri góly má na konte útočník Partners Group Szilárd Halák.

Čo nás čaká v ďalšom kole?

Líder tabuľky Swiss Re sa postaví proti nováčikovi Niké. Uvidíme, či dokážu hráči Swiss Re nadviazať na dobré výsledky z prvých dvoch kôl alebo zabodujú hráči Niké.

Dopravný podnik Bratislava sa stretne v zápase dvoch trojbodových tímov s hráčmi Lenova. Decathlon sa pokúsi zaknihovať prvé víťazstvo v sezóne, do cesty sa mu postaví ESET. Kolo uzavrieme zápasom SIA verzus Volkswagen Hurikans. V stredu je naplánovaná aj dohrávka 1.kola, v ktorej sa proti sebe postavia ESET a Volkswagen Hurikans. Zápasovú pauzu majú hráči Partners Group.