|
Stanislav Chudík

Základná časť finišuje

Business League

Business League tento týždeň uzavrie poslednými zápasmi základnú časť a odhalí zoznamy tímov postupujúcich do play-off a do skupiny o celkové umiestnenie. Viaceré tímy čaká na záver „anglický“ týždeň.

Prvá trojica bodovo vyrovnaná

Partners Group SK, DECATHLON a Niké majú zhodne 16 bodov. Prvé dva tímy však majú odohrané o jeden zápas menej a práve ich čaká tento týždeň dvojitá porcia zápasov. Partners Group SK v šiestom kole narazil na tím SIA a dokázal zaknihovať ďalšie víťazstvo. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, keď súperovi nasúkali za prvých dvadsaťpäť minút 6 gólov. V druhom polčase už priebeh zápasu bezpečne kontrolovali a pridali dva góly, dva však aj inkasovali. To im však nezabránilo vo víťazstve a pripísaní si ďalších troch bodov do tabuľky po víťazstve 8:2. V ich doposiaľ poslednom zápase sa stretli s Dopravným podnik Bratislava. Na góly bohatý zápas v prvom polčase priniesol šesť gólov, po troch na každej strane. V tom druhom však Partners Group SK zaplo vyšší prevodový stupeň a strelili až šesť gólov. Dopravný podnik Bratislava tomu už nedokázal vzdorovať a presadil sa iba raz. Zápas tak nakoniec skončil víťazstvom Partners Group SK 9:4.


DECATHLON zaznamenal tiež vysoké víťazstvá v posledných dvoch kolách Business League. Najprv nadelil 6:0 Dopravnému podniku Bratislava, keď o víťazstve rozhodli už v prvom polčase. V poslednom zápase narazili na Lenovo. Prvý polčas skončil ešte tesne 2:1. V tom druhom však DECATHLON  siedmimi gólmi rozhodol o svojom víťazstve 9:2.

Niké pokračuje vo víťaznej šnúre. V predposlednom zápase sa stretli s Lenovom. V dobrom zápase, ktorý mali počas celého priebehu stretnutia pod kontrolou,  zvíťazili 6:3. V ich siedmom zápase si zase dokázali poradiť v súboji nováčikov s tímom Volkswagen Hurikans rozdielom triedy 7:4. Prvú štvorku uzatvára trinásťbodový ESET, ktorý v posledných troch zápasoch deklasoval svojich súperov a neinkasoval ani gól. Najskôr 7:0 nadelili Swiss Re, potom v šiestom kole pridali ešte o gól viac a vyhrali 8:0 nad celkom SIA. V poslednom zápase vyhrali 6:0 kontumačne nad Dopravným podnikom Bratislava.


Druhá polovica tímov zaostáva

Swiss Re v posledných dvoch kolách zaznamenali jednu výhru a jednu prehru. Najskôr nestačili na ESET (prehra 7:0) a v siedmom kole vyhrali 5:2 so SIA. Volkswagen Hurikans po mesačnej prestávke odohral v jeden deň hneď dva zápasy. Najprv podľahli Niké po výsledku 7:4, následne si však napravili chuť, keď dokázali poraziť Lenovo o dva góly 5:3.  Siedme miesto patrí šesťbodovému Lenovu, ktoré v posledných troch zápasoch ani raz nebodovalo. Najskôr prehrali s Niké 6:3. Potom nestačili ani na DECATHLON, s ktorým prehrali 9:2. V ich poslednom vystúpení nestačili minulý týždeň na Volkswagen Hurikans, keď prehali 5:3. V tomto týždni si však môžu napraviť chuť, keď ich čakajú dva zápasy.

Dopravný podnik Bratislava je na predposlednom mieste, keď dokázali ich hráči zvíťaziť iba v úvodnom kole Business League. V posledných troch zápasoch najprv prehrali s DECATHLONOM 6:0, potom v gólovej prestrelke podľahli Partners Group SK 9:4 a v ich poslednom zápase kontumačne prehrali aj s tímom ESET. SIA je na poslednom mieste a ako jediný tím má odohrané všetky zápasy, svoje postavenie v tabuľke tak už nebude môcť vylepšiť. V posledných troch kolách podľahli najskôr Partners Group SK 8:2, v siedmom kole nestačili ani na tím ESET, keď nestrelili ani gól a prehrali 8:0. V ich poslednom zápase v základnej skupine prehrali 5:2 so Swiss Re.  

 

Tesný boj o kráľa strelcov

V čele je zatiaľ kanonier Partners Group SK Martin Gulyáš, ktorý strelil 9 gólov. Iba o jeden gól menej strelil hráč ESET-u Peter Kurcin. Za ním nasleduje trojica sedemgólových Dominik Ivan z DECATHLONU, Martin Jusko z Partners Group SK a Martin Vodila z Niké.

Čo nás čaká tento týždeň

Swiss Re sa stretne s Dopravným podnikom Bratislava. Na Partners Group SK čakajú dva zápasy. Najskôr proti Lenovu a v utorok proti Volkswagenu Hurikans. DECATHLON  čakajú tiež až dva zápasy. Najskôr s Niké a potom o deň neskôr Volkswagenom Hurikans. V stredu je na programe posledný zápas základnej časti medzi tímami ESET a Lenovo.

submenu

Tabuľka

Bratislava (BRA) Business League
# Tím Z Skóre Body
1. PAR Partners G SK 2 18:3 6
2. NIK Niké 1 5:2 3
3. SWI Swiss RE 1 2:1 3
4. ESE ESET 1 1:2 0
5. PWC pwc 1 0:2 0
6. CLA CLARIOS 1 2:5 0
7. GRE Green Tech 1 3:16 0

štatistiky

Bratislava (BRA) Business League
1. PAR Ján Vislocký 8 Gólov
2. PAR Szilárd Halák 4 Gólov
3. GRE Oleksandr Boiko 2 Gólov
4. CLA Vladimír Girman 2 Gólov
5. NIK Martin Vodila 2 Gólov
6. NIK Martin Simandl 1 Gólov
7. PAR Martin Hutman 1 Gólov